OGŁOSZENIE

2019-06-25

AEV Group zakupiła Firmę  KORAX Kft.

 AEV zdobywa dalszy udział w rynku europejskim z wykupem na Węgrzech

Budapeszt, 17 czerwca 2019 r .: Grupa AEV, jeden z wiodących producentów lakierów i żywic elektroizolacyjnych na świecie, z siedzibą w Birkanhead w Wielkiej Brytanii, ogłasza, że nabyła dziś 100% udziału w firmie KORAX Kft., producencie elektroizolacyjnych żywic epoksydowych i poliuretanowych, z siedzibą w Leányvár na Węgrzech.

Przejęcie firmy KORAX Kft pozwala Grupie AEV rozwijać się na rynku wschodnioeuropejskim, gdzie tradycyjnie dotychczas nie była obecna. Ponadto oznacza to również, że globalne możliwości produkcyjne i sprzedaży  Grupy AEV poszerzają się na rynku elektroizolacyjnych żywic epoksydowych do odlewania.

 „Przejęcie firmy KORAX Kft pozwala naszym obecnym klientom na dostęp do produktów, które nie są tradycyjnie dostępne od AEV oraz dalej rozszerza nasz udział w rynku europejskim” - powiedział Jonathan Kemp, dyrektor AEV Group.

 „Dla dalszego rozwoju firmy KORAX uważałem, że konieczne jest dołączenie się do międzynarodowej  firmy, tym bardziej, że mój wiek także nie pozwala na długoterminową pracę. Grupa AEV może zapewnić  ten rozwój i bardzo się cieszę,  że nasze produkty będą się także przyczyniać do rozwoju Grupy AEV. Ze swojej strony, w nadchodzącym okresie, będę kontynuować działalność zawodową w Grupie AEV, zapewniając biegłe przejście ”, powiedział József Gajda, dyrektor firmy KORAX Kft.

KORAX Kft będzie działać nadal pod obecną nazwą, ale będzie filią w 100% należącą do AEV Holdings Ltd, która ostatecznie zostanie włączona do marki AEV.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.theaevgroup.com

Back to the news pl

Korax tartalom lábléc